Vysvětlovat, co je Pokémon Go, by asi bylo nošením dříví do lesa: hra spočívající v chytání příšerek pomocí smartphonů se blíží davové psychóze. Jejím nejefektnějším prvkem je, že stvoření nakreslené s příslovečným asijským nevkusem se v konečné fázi lovu objeví na displeji namixované do obrazu kamery mobilu snímající reálné okolí. Říká se tomu rozšířená realita, což obecně znamená, že obraz skutečného světa je pomocí dat z počítače nebo vzdáleného zdroje doplněn virtuálními objekty.

Teď si představte, že nemáte v ruce smartphone, ale na očích něco na způsob Google Glass − brýle fungující současně jako displej, tedy zařízení, které prý jednou bude stejně rozšířené jako dnes mobil. Pokémoni se stanou běžnou součástí vašeho života, ale nejen to: s připojením k příslušné databázi uvidíte třeba místa s nebezpečnou koncentrací smogu, zatímco řemeslník spatří dráty nebo potrubí ve zdi a policista ukrytého zločince. Nebo na vás při biflování textu z učebnice vyskočí malý Einstein, který vám všechno zábavně vysvětlí.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.