Telemedicína si i v Česku proráží cestu bez ohledu na to, že se čeká na příslušnou legislativu i na rozhodnutí, jak ji hradit. Sází na ni i podnikatel Ondřej Svoboda, který zkušenosti z oboru již má a právě rozjíždí firmu Dr. Digital, poskytující za úplatu zdravotní služby na dálku. V rozhovoru pro Ekonom tvrdí, že sběr medicínských dat a jejich individualizované vyhodnocování umělou inteligencí prospějí i zdraví našich potomků.

O telemedicíně se zatím hodně mluví, vy už ale máte v tomto oboru hned tři firmy. Co vlastně nabízejí?

Telemedicine Academy je firma pro vzdělávání zdravotníků, zejména nelékařského personálu a sester, v telemedicíně, eHealth and Telemedicene tu zase prodává telemedicínská řešení vyvinutá ve světě. Například umělou inteligenci pro radiologii, detekci melanomu nebo k vyhodnocování výsledků z biochemických laboratoří. Také systémy pro sledování pacientů na dálku. Nejvíce hrdý jsem na společnost Dr. Digital, což je poskytovatel zdravotních služeb distanční formou. Pacientům měříme až 12 vitálních parametrů, zjišťujeme jejich subjektivní pocity, evidujeme léky, které užívají, jejich vzájemnou interakci a shromažďujeme zdravotní záznamy. A řídíme vlastně jejich zdravotní péči. Tento projekt se teprve rozbíhá.

Kdo by měl Dr. Digital využívat?

Cílovou skupinou jsou lidé na čekacích listinách domovů pro seniory. Vycházíme vstříc jejich rodinám, které chtějí, aby se o ně někdo systematicky staral, i když na tom ještě nejsou tak špatně, aby je do nějakého zařízení přijali. Monitorujeme je takříkajíc z domu.

Vycházíme z toho, že český zdravotní systém potřebuje další peníze. Lidé si proto za naše služby platí sami.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.