Mezi vodáky je známé rčení, že Vltavou v horním úseku teče laminát. V překladu to znamená, že od Vyššího Brodu je v létě na řece víc lodí než vody. A nejenom laminátových kánoí, ale také nafukovacích raftů. Není nic výjimečného, když před šlajsnou stojí vodáci frontu na splutí.

O trochu méně lodí se vydává na úsek z Českého Krumlova k Českým Budějovicím. Možnosti táboření a občerstvení tam sice nejsou na každém kroku jako výše proti proudu, ale samozřejmě nechybí a Vltava je tam stejně meandrující, romantická s možností zajímavých zastávek.

Nejlepší je vzít do rukou pádla ještě kousek nad Českým Krumlovem, v kempu Vltavan. Mimochodem svoje stanoviště tam má i INGEtour. To je jedna z mnoha půjčoven lodí, ale dost vodáků jí dává přednost. Má na Vltavě deset loděnic, ve kterých je možné se nalodit, vylodit, vyměnit poškozené věci. Firma dokonce provozuje podél řeky autobusovou dopravu, která vodáky dopraví tam, kde nechali svá auta. Vícedenní půjčovné za kánoi stojí na den 350 korun, za raft pro šest lidí 990 korun, součástí jsou i barely, lodní vaky, vesty a podobné důležité potřeby.

jarvis_5b339bdb498e8cf84d26f4f7.jpeg
Jedinečný pohled na renovované historické jádro a zámecký komplex, teče pod třemi mosty, z nichž vodáky zdraví turisté.
Foto: Zbyněk Pecák

A proč nasednout do lodí nad Českým Krumlovem? Stojí za to si město zapsané na seznam světového dědictví UNESCO projít, ale také prohlédnout z lodí. Vltava se jím proplétá jako had, takže nabízí jedinečný pohled na renovované historické jádro a zámecký komplex, teče pod třemi mosty, z nichž vodáky zdraví turisté, a především jsou na řece jezy, takže o adrenalin je postaráno. "Ahoj" zní nejčastěji u lávky zvané U Jelení, pod plášťovým zámeckým mostem. Tamní jez je vždy obležený těmi, kteří nadšeně povzbuzují a sledují vodáky, jak si s propustí poradí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.