Ten nepoměr bije do očí. Když na ministryni obrany Karlu Šlechtovou před měsícem "čirou náhodou" prasklo, že v minulém volebním období využívala na pražském letišti VIP salonek za 300 tisíc korun, nafoukl se z toho skandál. Premiér Andrej Babiš se pohoršoval nad plýtváním. A dokonce slíbil, že zadá kontrolu, kolik za dopravu utratili další, bývalí šéfové resortů.

Výsledky ovšem rychle zmizely do ztracena, stejně jako spekulace kolem dalšího vládního angažmá Šlechtové. Ukázalo se totiž, že skutečný problém má hodnotu 3,5 miliardy a že právě ministryně drží prst na jeho vyřešení. Jde o nákup mobilních radarů z Izraele pro českou armádu. Na jednu stranu je do něj zapojena firma Czechoslovak Group zbrojaře Jaroslava Strnada blízkého Hradu, na stranu druhou však transakci čerstvě zkritizoval bezpečnostní výbor NATO, protože systém, který nepochází z členských zemí aliance, prý není kompatibilní s výzbrojí NATO.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.