Dny ministryně obrany Karly Šlechtové jsou sečteny, premiér Andrej Babiš s ní v příští vládě nepočítá. Takhle suše by se dal převyprávět příběh mýdlové "VIP operetky", kterou nám v posledním týdnu předvádějí vládní ochotníci z hnutí ANO.

Šlechtové se totiž od svého obdivovaného šéfa natolik nechce, až Babiš přitlačil. Když Lidové noviny z jeho svěřenského fondu rozjely kauzu, že politička si coby ministryně pro místní rozvoj v letech 2014 až 2017 dopřávala luxusní odbavovací servis na pražském letišti, hned to odsoudil jako plýtvání penězi daňových poplatníků. A distancoval se od kolegyně se slovy, že sám má jinou DNA a že je známý šetřílek.

Nechme stranou, že tento "tyjátr" byl lidsky ubohý. Je jasné, že kompro nasbíral a teď použil někdo, kdo věděl, že náklady 310 tisíc korun během tří let jsou sice pakatel, ale že předbíhání se v Česku politikům neodpouští. Typicky "česky" se ohradila i Šlechtová, když Babiše navedla, aby nechal zkontrolovat cestovní náklady všech jejích kolegů ze Sobotkovy vlády. Lidově se tomu říká teplý bonz.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.