Lucie se ptá

Malým dětem to jde výborně − říct si dostatečně důrazně a hlasitě, co chtějí, a když se tak neděje, vytrvat, dokud to prostě nedostanou. V pokročilém věku už je to horší. S přibývajícími lety a s rostoucí pracovní odpovědností se v našem okolí množí lidé, od nichž v jednom kuse slyšíme negativní reakci. V pracovních týmech obvykle bývá minimálně třetina odpíračů. "Ne" často slyšíme i ve vztazích.

Někteří z nás to umí lépe než druzí. Ale formulovat požadavek či návrh tak, aby se nám nedostávalo pořád dokola odmítnutí nebo abychom nepůsobili jako manipulátoři, je oříšek. Pochlebování a vřelé díky nestačí. Magazín Economist tento týden vzpomněl na zesnulou americkou umělkyni Georgii O'Keeffeovou, která před třiceti lety v této souvislosti prohlásila, že v životě nestačí být na lidi hodný, ale jsou k tomu zapotřebí také pevné nervy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.