Modré zóny změnily život statisícům obyvatelů i návštěvníků Prahy. Plošně zpoplatněné parkování v širším centru hlavního města má chránit místní obyvatele a tento účel do jisté míry plní. I rezidenti si ale stěžují na nesmyslně komplikovaná pravidla, která se navíc v jednotlivých obvodech liší. Parkování v Praze je také výnosný byznys, z něhož každý rok plynou stovky milionů korun do rozpočtu magistrátu, městských částí i firem, které systém provozují. I proto je parkování v Praze dražší, než v řadě západoevropských měst, jak ukazuje následující přehled. Tématu pražských modrých zón se podrobně věnujeme v aktuálním vydání týdeníku Ekonom.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.