Drobná, ale o to výraznější žena, která měří sice jen 156 centimetrů, ovšem odvahy a cestovatelské zvídavosti má na rozdávání. Dana Drábová šéfuje Státnímu úřadu pro jadernou bezpečnost, a přestože ráda cestuje, kvůli mnoha služebním cestám zatím ty velké soukromé, ve vlastní režii, nikoli s cestovní kanceláří, odkládá. "Mým snem je Izrael, a pokud mi budou kosti sloužit, tak trek kolem Anapurny," prozrazuje, že turistika je její hobby. Proto k jejímu vybavení na soukromých toulkách Českem patří hlavně batoh a pohorky. Přestože je spíš uzavřený typ, je zvyklá na pozornost a pozdravy kolemjdoucích turistů a neodmítne třeba ani společné foto. "Občas mě hospodský pozve i na pivo." Denně se šéfka SÚJB snaží ujít tak pět kilometrů. Její víkendové túry jsou pak dlouhé 15 až 20 kilometrů. A nejoblíbenější lokalitou je Posázaví. "I když se dostanu na stejné místo, stačí jiné světlo a je to jiný pohled. Jak už toho hodně pamatuji, tak si čím dál více vážím země, kde jsem doma."

Touhu poznávat cizí země na běžných služebních cestách Drábová moc neuspokojí, protože se pohybuje jen na trase letiště, hotel, konferenční místnost a nyní hlavně ve čtyřúhelníku Vídeň−Paříž−Brusel−Praha.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.