Zatímco ve velkoměstě se dortík prodá za stovku, cukráři na venkově nemívají sladký život. Často si nemohou účtovat ceny, které by náklady na kvalitní suroviny a ruční práci pokryly. Když se ale jejich laskominy chytnou, proslaví místo, odkud pocházejí. Přilákají turisty a zaměstnají místní. A někdy pro své obce udělají ještě víc.

Olga Gřundělová: Máslové terno

Na vrcholu kopce září bílý kostel. Vlevo za ním vykukuje věžička novorenesanční radnice, vpravo se za korunami stromů schovává zámek. Pohled na jesenickou obec Branná připomíná idylické malby Josefa Lady. Poloha na kopci ale také znamená, že se k náměstí vinou ostré serpentiny, které milují motorkáři. Osmnáct let se tu jezdí veteránské závody a jezdce podle starostky Marcely Kozákové zajímá jediné. "Když nám volají, vyptávají se, jestli budou trubičky. Je jim jedno, jestli za výhru dostanou věnec.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.