O současné situaci i chystaných změnách změnách se vedou živé diskuse, do nichž se vedle ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) zapojují i další subjekty jako například Výzkumný ústav bezpečnosti práce, sociální partneři a samozřejmě i zástupci Asociace pracovních agentur a Asociace poskytovatelů personálních služeb.

Agenturní zaměstnávání je u nás legislativně upraveno v zákoně č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, a v zákoně č. 262/2006 Sb., zákoník práce. Na veřejnosti byly již diskutovány připomínky ze strany asociací poskytovatelů agenturního zaměstnávání k navrhované výši kauce nutné pro udělení licence agentuře práce, podílu agenturních zaměstnanců ke kmenovým a další návrhy ze stran tripartity. Při těchto diskusích se také poukazuje na zkušenosti ze zahraničí, kde má tento typ zaměstnávání delší tradici. Pro úplnost uvádím, že členské země Evropské unie, tedy i Česko, se při využívání agenturního zaměstnávání řídí úmluvou Mezinárodní organizace práce č. 181, o soukromých agenturách práce, 1997 (viz č. 38/2003 Sb. m. s.), směrnicí Evropského parlamentu a Rady č. 2008/104/ES, o agenturním zaměstnávání, a národními zákony.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.