Nejednoho občana jistě v minulých měsících zaujala razance, s jakou Česká národní banka vystoupila proti sektoru družstevních záložen. Nejde jen o odebrané licence a nábory nových kontrolorů, ale především o rétoriku, s jakou chce ČNB podnítit změny v celém odvětví. Nejen centrální banka tomuto malému, ale mediálně vděčnému sektoru vyčítá, že kampeličky jsou vlastně skryté banky, že dlouhodobě nejsou schopny efektivně řídit rizika a vytvořit dostatečné kontrolní systémy. Družstevní záložny jsou bezpochyby jedním z mála opravdu "horkých" míst českého finančního systému, bylo by však chybou se domnívat, že po odhalení blyštivé slupky nenajdeme kupící se problémy také jinde. Například v pojišťovnictví.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.