„Občanská demokratická strana získala v závěru kampaně před sněmovními volbami silného spojence. Podpořil ji ministerský předseda Spojeného království a předseda britské Konzervativní strany David Cameron,“ pochlubila se ODS, která podle některých nepřejících průzkumů veřejného mínění bude vůbec ráda, že se do parlamentu dostane. Tolik radosti kvůli nenápadnému Cameronově twítu: „Přeji naší sesterské politické straně, české ODS, a její volební lídryni Miroslavě Němcové všechno nejlepší do voleb na konci tohoto týdne.“

 

 

ODS neopomněla zdůraznit, že účet britského premiéra sleduje sleduje bezmála půl milionu lidí. Předpokládám, že Čechů, které by snad podpora prvního ostrovního konzervativce mohla přesvědčit, mezi nimi mnoho nebude.
Cameron, jak už to tak u politiků bývá, má vedle oficiálního účtu i několik falešných a parodických: „Brejvečír zlomená Británie. Chci aby to jasně zaznělo: aby naše idea Big Society uspěla, musíte si, vy lůzo, natáhnout ponožky a obléknout svetr.

 

Asi nejoblíbenějším českým falešným politickým účtem je ten „patřící“ Karlu Schwarzenbergovi. Má 27 tisíc followerů a nikdo neví, kdo ho píše. Tedy kromě autora samotného.

 

Originál je, aspoň na twitteru, usedlejší a v tomto čase samozřejmě taktéž předvolební. Nezbývá než se zeptat: zrcadlo, zrcadlo, kdo je v české politice nejkrásnější?

 

Na českých sociálních sítích se také rozhořela velmi živá debata na téma předpo..., pardon předběžné předvolební opatrnosti Českého rozhlasu v souvislosti s rozhovorem s kardinálem Dominikem Dukou. Pozoruhodného rozhovoru si všiml i ředitel komunikace Sparty Praha, jemuž by jinak zmínky o rudých praporech vadit nemusely. Pokud by se doladil odstín a místo srpu a kladiva tam bylo velké S...

 

Kdo neslyšel, neuvěří. Více mimo jiné zde:

 

Příjemný poslech.

 

Související