Strategický finanční plán odráží dopad realizace vytyčených strategických cílů do ekonomických výsledků společnosti. Finanční plán se tím stává finančním vyjádřením strategie.

Smyslem strategického plánu je ověřit, zda je reálné dlouhodobě dosahovat očekávané výkonnosti společnosti. Strategický finanční plán se zpracovává, vzhledem k dlouhodobému časovému horizontu, v nízkém detailu členění. Tvorba strategického finančního plánu je nedílnou součástí přípravy anebo aktualizace podnikatelské strategie. Při této činnosti také dochází k identifikaci hlavních podnikatelských rizik. Strategický finanční plán je založen na finančních předpokladech vývoje trhů, kurzů, inflace, úrokových sazeb, mezd a dalších vlivů vyjádřených financemi. Roční plán pak detailněji rozpracovává strategický plán a podnikatelskou strategii, a to o nefinanční ukazatele s vyššími nároky na detail. Roční plán finančně vyjadřuje schopnost dosahovat vytyčených strategických cílů. Stra-tegický a roční finanční plán jsou tak základními nástroji nejen pro finanční řízení podniku. Plány pomáhají ověřovat podnikatelské hypotézy, modelovat možné situace a reakce na ně.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.