Mladoboleslavská automobilka se intenzivně připravuje na spuštění výroby nového vozu nižší střední třídy, který zaplní mezeru mezi modely Fabia a Octavia. Vůz pracovně označený A-Entry, jehož koncept Škoda ukázala na podzimním frankfurtském autosalonu pod označením MissionL, do výroby naběhne v příštím roce a patrně se bude jmenovat Rapid.

Týdeníku Ekonom se podařilo zjistit Škodou stanovený harmonogram náběhu. V automobilovém průmyslu se u novinek rozlišují tři termíny: ověřovací produkce, nultá série a start sériové produkce.

V prvním případě jde o zkoušku výrobní technologie a vůz A-Entry jí má projít koncem ledna. Zkušebně smontovaná auta by ale veřejnost nikdy neměla spatřit. Nultá série, kdy se vyrábějí automobily určené především pro testy, pořizování oficiálních fotografií, výstavy, natáčení reklam a předváděcí akce, proběhne v dubnu.

Prodej na konci léta

Auta z nulté série již mají konečnou podobu, zkušebně najezdí spoustu kilometrů, ale nedostanou se až k zákazníkům. Sériová výroba vozů určených k prodeji se má rozeběhnout na přelomu prvního a druhého pololetí. Koncem léta či začátkem podzimu by tedy mohl odstartovat tuzemský prodej.

Příští rok v listopadu má začít generační střídání v rámci nejúspěšnější řady Octavia. Naopak model Roomster asi nástupce mít nebude. S jeho výrobou firma podle zjištění týdeníku Ekonom počítá do konce roku 2014 s tím, že počátkem roku 2015 by se ještě mohlo smontovat posledních asi 15 tisíc kusů.


Více se dočtete v novém vydání týdeníku Ekonom, který vychází mimořádně již ve středu 26. října.

banner 2
Související