Týdeník Ekonom vyšel ve čtvrtek 6. října v nové, modernizované podobě odpovídající světovým ekonomickým zpravodajsko-analytickým týdeníkům. Magazín je kompaktnější a elegantnější než dosud.

Pojďte si při té příležitosti připomenout nejen historii týdeníku, ale i jak se za 20 let jeho existence měnila grafická podoba titulní strany.

Píšeme již 20 let

Předchůdcem Ekonomu byl Týdeník Hospodářských novin, který vycházel od 21. května 1990 v novinové podobě jako čtvrteční příloha deníku Hospodářské noviny. Od 1. ledna 1991 byl vydáván jako týdeník samostatně. V říjnu 1991 vyšel poprvé pod změněným názvem Ekonom s podtitulem Týdeník Hospodářských novin jako barevný magazín ve formátu A4. (V úterý si budete moci první číslo stáhnout v pdf souboru.)

V průběhu následujících dvaceti let se průběžně měnila jeho grafická podoba. Například v říjnu 2001 Ekonom převzal principy layoutu německého týdeníku WirtschaftsWoche, který vydával tehdejší
majitel společnosti Economia, vydavatelství Handelsblatt.

V současné podobě vychází Ekonom od března 2008. Novou kapitolu historie jsme začali psát tento čtvrtek. O přípravách jsme vás průběžně informovali na našem webu nebo na profilu na Facebooku.


OBRAZEM: Proměny titulních stran týdeníku Ekonom za poslední dvě dekády.

Související