Konkurence na tuzemském bankovním trhu se znovu přiostří. Česká národní banka má nyní na stole rozhodnutí o tom, zda britské investiční fondy AnaCap definitivně získají tuzemskou pobočku italské Banco Popolare. Podle informací týdeníku Ekonom by rozhodnutí mohlo padnout již tento týden. Oficiálně ale ČNB odmítá cokoliv prozradit.

»Čekáme na oficiální stanovisko a rozhodnutí ČNB, tudíž nemůžeme zatím žádné detaily komentovat,« řekla Ekonomu Amber Hilkene z Anacap Financial Partners. Pouze potvrdila, že fond by chtěl svou budoucí »českou« banku dále rozvíjet a nabízet služby jak pro retailové, tak i firemní zákazníky. »Měly by to být služby a produkty, které jsou jednoduché, transparentní a cenově dostupné.«

Z informací, které má Ekonom k dispozici ale vyplývá, že AnaCap už má připravené i nové jméno pro svou banku v Česku. Měla by nést název Equa Bank. Navíc se má v současné době hledat mezi několika top manažery nový šéf. Jedním z možných kandidátů má údajne být i dosavadní šéf Hypoteční banky ze skupiny ČSOB Jan Sadil. Ten ale na dotaz Ekonomu informaci popřel.

Není to ale poslední bankovní nováček na tuzemském trhu. V současné době má ČNB v řízení dvě žádosti o bankovní licenci - jedna se vztahuje na rozšíření, případně změnu licence již zde působící banky, druhá na zcela nový subjekt. Do konce dubna se také rozjede »Partners Banka«, kdy poradenská firma Partners bude ve spolupráci s UniCredit Bank poskytovat také bankovní služby. Ekonomu to potvrdil místopředseda představenstva Partners Tomáš Prouza.

 

Související