Tři čtvrtiny reklamních formátů nezískají od lidí očekávanou míru pozornosti. Některé sice oko zaznamená, ale mozek je nevnímá. Značky proto neustále hledají nové způsoby, jak zákazníky úspěšně oslovit. Člen vedení komunikační skupiny Publicis Groupe David Krňák tvrdí, že televizní reklamní spoty stále fungují, a to i přesto, že lidé v průzkumech uvádějí, že jsou tímto typem sdělení na komerčních televizích přesyceni.
Aby si člověk reklamu skutečně zapamatoval, měl by ji vidět alespoň sedmkrát na různých platformách. „Teprve pak si vytvoří určité povědomí o značce a dokáže vnímat její sdělení. Pokud má kampaň nápad, třeba je humorná, nemusí to být ani tolikrát,“ říká Krňák.
Jak v současnosti funguje reklama?
Základní pravidlo marketingové komunikace zůstává stejné. Je třeba si nejprve zvolit správnou cílovou skupinu a odpovídající komunikační kanály, kterými ji nejlépe oslovím. Mění se však způsob konzumace médií, a to především u mladší cílové skupiny. Často se v této souvislosti mluví o fragmentaci médií. Potenciálních kanálů, skrze které lze mluvit k cílovým skupinám, rostoucím tempem přibývá. Ty tradiční, jako je například televizní reklama, sice stále fungují, ale zásah, který skrze ně dokážeme vybudovat, se postupně snižuje.
Chcete číst dál?
Ještě na vás čeká 90 % článku.
S předplatným získáte
- Web Ekonom.cz bez reklam
- Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
- Možnost ukládat si články na později