Pokračování známého filmu Wall Street má podtitul Peníze nikdy nespí. Realita amerických burzovních trhů je, že nespí nejen peníze, ale ani investiční bankéři. Jejich standardní pracovní doba je i více než 100 hodin týdně, což je v průměru více než 14 hodin denně. Květnová smrt pětatřicetiletého Lea Lukenase z Bank of America na krevní sraženinu ale spustila změnu. V reakci na rostoucí obavy z důsledků extrémní pracovní kultury v investičním bankovnictví zavádějí největší banky v oboru, JPMorgan a Bank of America, opatření, která mají nadměrnou pracovní dobu mladších bankéřů omezit.
Podle deníku Wall Street Journal zavádí banka JPMorgan pro většinu juniorních investičních bankéřů limit 80 hodin týdně a druhá jmenovaná vytvořila nový nástroj pro měření pracovní doby – podrobně zmapuje, kdy a jak moc její zaměstnanci pracují.
Douglas Walters, vedoucí partner náborové agentury GrayFox Recruitment specializované na zprostředkování práce ve finančním sektoru, v rozhovoru pro agenturu Reuters už před časem uvedl, že Lukenas chtěl z Bank of America odejít kvůli náročné pracovní době a obrátil se právě na jeho společnost. Jak Walters uvedl, jednou z klientových otázek bylo, zda je 110 hodin odpracovaných za týden ve finančním odvětví považováno za obvyklou věc.
Chcete číst dál?
Ještě na vás čeká 70 % článku.
S předplatným získáte
- Web Ekonom.cz bez reklam
- Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
- Možnost ukládat si články na později