Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Optimismus na amerických burzách provázený růstem cen akcií trvá takřka deset let. V historickém srovnání třinácti období býčích nálad mezi investory od 30. let minulého století je to současné sice nejdelší, ale zároveň druhé nejslabší z pohledu ročního zhodnocení vložených investic.

Z analýzy agentury Bloomberg vyplývá, že výnos měřený růstem hodnoty indexu S&P 500 dosáhl od března 2009 takřka 17,7 procenta ročně. Slabší zhodnocení ve výši 17,1 procenta ročně vykazuje v tomto žebříčku pouze býčí pětiletka od podzimu 2002.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.