Hodně se teď mluví o tom, jak by bylo dobré, kdyby se děti víc zajímaly o technické vzdělání. Přemanaže­rováno a překoučováno už je dost a youtuber taky nemůže být každý. Takže se časem ukáže, že král je nahý, zatímco technické dovednosti budou v civilizaci závislé na technice vždycky potřeba. Určitě se s tím tedy bude něco dělat: založí se komise, rozjedou se programy, peníze potečou proudem, pár lidí s kamarády na správných místech se bude mít dobře − a to bude asi tak všechno, pro příklady nemusíme daleko.

Já na technické škole maturoval. Byla to průmyslovka zaměřená na elektrotechniku a dost těžká, takže z mých spolužáků v prvním ročníku to k maturitě dotáhla zhruba polovina. Za onoho času byl v kurzu bigbít, i rozhodl jsem se své školní znalosti zúročit stavbou elektrické kytary a zesilovače. Jenže ten nefungoval, tak jsem se pro radu obrátil na profesora elektroniky. Nevěděl. Nakonec jsem na to přišel sám a myslím, že mi stavba těch dvou strojů dala víc než celá průmys­lovka, přestože na ní jsem z technických předmětů prolézal s odřenými zády. I když jsem měl techniku od dětství rád, po maturitě jsem raději šel na školu úplně jiného zaměření.

Ještě na vás čeká 20 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.