Maker Faire je něco jako veletrh, ale současně i hnutí a svým způsobem také svátek všech tvořivých lidí. Začalo to roku 2006 v San Francisku, letos v červnu se akce poprvé uskutečnila také v Praze − a bylo na co se dívat. "Maker" se u nás překládá jako "kutil", ale to je zavádějící, protože pod tímhle slovem se člověku chtě nechtě vybaví Přemek Podlaha a zoufalci bastlící poličky, botníky, traktůrky a bůhví co ještě, protože trh to neumí.

Ne, tak tohle maker není. V Průmyslovém paláci jste mohli vidět hlavně 3D tiskárny a všechno, co s nimi jde dělat, roboty, drony, elektrické samohyby, ale třeba i mlžnou komoru pro detekci subatomových částic, elektronový mikroskop, laboratoř pro hledání života na Marsu… zkrátka bylo toho moc a dýchala z toho radost z vymýšlení a tvoření. Takže žádný kutil, ale segment proudu "Udělej si sám", kde si nadšenci umí postavit opravdovou ponorku nebo kosmickou raketu. Třeba i to v Praze některý z příštích ročníků předvede.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.