Říká o sobě, že cestováním byla odkojená. Matka Lejly Abbasové byla zaměstnankyní Československých aerolinií a měla letenky zdarma. Takže vždy dva roky šetřila, aby mohla s dcerami vyrazit na měsíční dovolenou. Preferovala cokoliv, jen ne Evropu, kam se dalo jet s Čedokem.
"Ve 14 letech jsem se dostala poprvé do Afriky a byla jsem z ní úplně perplex. Od té doby se mi Keňa stala osudovou," naráží Abbasová na fakt, že v Keni byla minimálně 25krát. Soukromě a především kvůli nadaci, kterou založila. Nese název Asante Kenya, což v překladu znamená Díky, Keňo. "V Keni jsem byla později jako dospělá a ten pobyt nastartoval můj životní směr, postoj, názory. Africe vděčím za svoji povahu, charakter."
Abbasová stejně jako její matka zatím upřednostňuje vzdálenější místa. "Od puberty jsem vydělávala peníze jenom na cestování. Máma mi dala letenku, já vzala bágl a vyrazila." V současné době už nevyhledává na svých cestách přespávání na autobusových nádražích, i když to bývala důležitá součást jejího života. Teď má raději po ruce sprchu a postel.
"Těžké si cestování umí udělat každý, ale udělat si to ve složitých destinacích lehké a ještě za rozumné peníze, to je kumšt."
Guatemala: Nemá smysl vozit s sebou lékárničku
Když bylo Lejle Abbasové 26 let, vyrazila s přítelem do Jižní Ameriky. První zastávka byla v Mexiku, druhá v Guatemale. Kdyby naplánovali pořadí obráceně, na Mexiko by nedošlo, tak jí Guatemala učarovala.
Chcete číst dál?
Ještě na vás čeká 70 % článku.
S předplatným získáte
- Web Ekonom.cz bez reklam
- Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
- Možnost ukládat si články na později