V Česku podle statistik ročně "nemotorová vozidla" (tedy velocipedy) způsobí několik tisíc nehod a několik desítek úmrtí. O tom, kolik životů mají na svědomí myslivci nebo motorové pily, se statistiky raději nevedou, ale… co si budeme povídat. Lidi zabíjejí také včely, psi, dokonce i děti… (v ČR řádově jednotky ročně). Existuje něco, co ještě nikdy nikoho nesprovodilo ze světa?

Kupodivu ano, jsou to všeobecně obávané drony. Přesto nemine měsíc, abychom se nedověděli, že nějaký málem způsobil strašlivou tragédii − a i když se to většinou nepodaří prokázat, obvykle nechybí volání po jejich sestřelování nebo aspoň zákazech. Postupně se tak podařilo z dronů udělat veřejného nepřítele a už je na cestě evropská legislativa, která je pojímá v podstatě jako zbraň.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.