Unikátní koncept netradičního "tapas" bistra funguje již rok v Jindřišské ulici. A ani nevadí, že se majitelé Špejle inspirovali v centru Barcelony, kde podobná restaurace působí již řadu let.

Tip:

Milovníci ginu si mohou podle vlastních chuťových preferencí vybrat z mnoha originálních variací ginu & toniku.

Nabídka netradičního "tapas" baru je rozdělena do tří sekcí: na studené, teplé či sladké. Hosté platí za špejli, jedna stojí 29 korun.

jarvis_5a314a9b498e34d8c9e8501c.jpeg

Ze sladkého bodují hlavně rozkošné minicheesecaky.

Princip je jednoduchý. V několika vitrínách jsou vystaveny desítky talířků s menšími či většími "chlebíčky", do nichž je vždy zapíchnutá špejle. Hosté si sami vyberou, co chtějí ochutnat, a to si také odnesou ke stolu. Všechny špejle ukládají do kovových stojánků uprostřed stolu, obsluha je na konci jen spočítá a podle jejich množství hosté zaplatí − za jednu špejli se účtuje 29 korun.

Knedlo vepřo na špejli

Restaurace s příjemným designovým prostředím (architektonické studio CollColl) je otevřená od rána do večera (8−23 hodin), takže se nabídka pokrmů mění nejen podle sezony, ale také podle denní doby: snídaňová jídla vystřídají pokrmy obědové − třeba malé řízečky, miniburgery či kreativně pojatý "chlebíček" ve stylu knedlo vepřo. Prosklené pulty jsou navíc rozdělené do tří sekcí − na studené, teplé a sladké. Originální koncept Pražany baví a hlavně večer bývá ve Špejli plno, dobře však poslouží i během dne, třeba odpoledne, kdy má host jen malý hlad a nechce chodit nikam do fast foodu. Stačí si dát tři špejle a můžete pokračovat v cestě. 

A tyhle mi zabalte domů

Další žhavou novinkou je systém take away, zprovozněný začátkem prosince, díky němuž si můžete vybrat "chlebíčky", které vám nejvíce chutnají, a odnést si je domů nebo do práce. Z desítek různých druhů je těžké vybírat, každý ocení trochu jinou chuť či kombinaci, nicméně mezi nejoblíbenější sestavy patří pikantní klobásky merquezky, chlebíčky s kozím sýrem či se sušenou šunkou. 

Sestavte si gin & tonic

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.