Dvacetidenní pokerový maraton poprvé v historii vyhrál stroj. Výsledek turnaje, který se uskutečnil minulý měsíc v americkém Pittsburghu, považují odborníci za významný milník ve vývoji umělé inteligence.

"Prvních pár dní to pro nás ještě vypadalo dobře, ale pak byl robot čím dál lepší," říká Jimmy Chou, jeden z profesionálních pokerových hráčů, kteří změřili své síly s programem Libratus vyvinutým na Carnegie Mellon University. "Pokaždé když jsme objevili nějakou jeho slabinu, on se ze svých chyb poučil a následující den slabina zmizela. Dělali jsme, co jsme mohli, ale program byl lepší. Bylo to velmi demorali­zu­jící," popisuje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.