Lucie se ptá

Manželka světoběžnice balící ochotně kufr ve chvíli, kdy manžel dostane novou práci v zahraničí, je zcela obvyklý model. Co když ale v životě páru vyvstane opačná situace a dojde k prohození rolí? I v Česku přibývá manažerek, které dostávají nabídky povýšit a vrhnout se do světa. Jenže to řeší mnohem více než muži. Co tam bude dělat on? Zvládneme to? Můžeme děti vláčet po světě?

Asi není potřeba dál rozvádět otázky, které nás všechny napadnou. "Nikdo z nás nemůže mít úplně všechno," opakuje životem a firmami protřelá šéfka Facebooku Sheryl Sandbergová v rozhovorech a ve své knize Lean in.

Všechny topmanažerky říkají, že je to vždycky otázka kompromisů. Víme, že je musíme s protějšky probírat. Jenže jak se nám svěřila jedna, která má nakročeno k úspěšné kariéře, brzdí ji v tom obavy. Mám kariérní příležitost do ciziny a partner se bude muset vzdát své práce. Neohrozím tím náš vztah?

Radka Dohnalová odpovídá

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.