Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Co dnes Petr Fejk dělá?

Od roku 2012 se věnuji projektu Orbis Park, velkému zábavnímu parku, který chceme v Česku vybudovat.

To je už docela dlouhá doba. Žádný reálný výstup ale z toho stále není...

V téhle chvíli máme vybrané místo, hotovou předprojektovou dokumentaci, ale celé to stojí a padá na získání investora. Projekt je kompletně připravený na to, abychom se do toho mohli pustit, ale bez finančního zajištění to nejde. Chceme soukromý projekt, který bude samostatně finančně udržitelný. Zábavní park, který si na sebe sám vydělá a bude financován z privátních peněz, investory nebo dluhovou cestou přes banky.

Kdo financoval ty dva a půl roku, které jste tomu dosud věnovali?

Výhradně akcionáři. Jiří Rain (podnikatel – pozn. red.), Jan Holásek (spoluzakladatel AK Havel & Holásek – pozn. red.) a já. Mám tam 20 procent.

To platíte z peněz, které jste vydělal na drahách?

Částečně ano.

Setkal jste se s tím, že by bylo překážkou jméno, které jste si z mnoha pohledů pokazil angažmá v Českých drahách a aférou kvůli vysokému platu?

Ne, vůbec ne. Jen na mě občas taxikáři na štaflu v Pařížské ulici pokřikují, že jsem zloděj.

A jak se žije s nálepkou trafikanta?

Tehdy se psalo leccos. Že jsem trafikant, že jsem zkorumpovaný a budu za to kandidovat za Věci veřejné. Ale já přitom jen dostal manažerskou nabídku a kývl na ni. Nikomu jsem se nevnucoval, o ničem jsem nesmlouval. Může se o tom spekulovat donekonečna, ale já vím, jak to bylo, a nemám potřebu se nijak obhajovat. Jen mě zaráží, jak snadno se mi po 13 letech viditelné práce pro zoo podsouvají trafikantské pohnutky. Kdybych hledal teplé místo, zůstal bych tam. A kdybych chtěl do politiky, už tam dávno jsem. Dnes už ale s žádnou takovou nálepkou nežiju.

obalka Ekonom 2015 23- Měl Petr Fejk pocit, že po odchodu z Českých drah dopadl na dno?

- Co ho teď živí?

- A vnímá zpětně pozici ombudsmana Českých drah jako smysluplnou?

Odpovědi najdete ve velkém rozhovoru s bývalým ombudsmanem Českých drah v aktuálním čísle týdeníku Ekonom. Nový Ekonom si můžete koupit i přes SMS. V elektronické podobě je k dostání také na iPaduiPhonu a tabletu Samsung.

Ochranné známky jsou dobrý byznys pro podvodníky. Zneužívají nepozornosti majitelů - čtěte ZDE

Desítky exekucí lze zastavit, lidé to vůbec netuší - čtěte ZDE

Související