Svěřenské fondy - spočívající ve vyčleněné části majetku, která nemá žádného vlastníka - měly od začátku roku fungovat jako další a vysoce kreativní možnost pro hospodaření a investování. Institut zavedený novým občanským zákoníkem ale okamžitě narazil na tvrdou kritiku. Zejména kvůli své obecnosti a množství neznámých.

"V současnosti je to nevybuchlá puma, která brzy vybuchne," řekla před časem o svěřenských fondech v měsíčníku Právní rádce soudkyně evropského Tribunálu Irena Pelikánová, která se výrazně podílí na přípravě prvních změn občanského zákoníku. Ministerstvo spravedlnosti tak nyní zasadí svěřenským fondům možná poslední ránu v podobě jejich podrobného registru.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.