Vychvalovat vlastní výrobky či služby a podávat svoji firmu v co možná nejlepším světle je normální součástí života každého podnikatele. Hranice mezi tím, jak a v čem se "přehánět" ještě smí a co už může dosáhnout intenzity trestného činu, je však poměrně tenká. Zvláště ve chvíli, kdy se prostřednictvím trestní represe řeší stále více společenských problémů.

Podvod spáchá podle trestního zákoníku ten, "kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou". To znamená nejméně pět tisíc korun. Za to mu hrozí například dva roky vězení. S výší škody však roste i trest, který tak může dosáhnout i 10 let.

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.