Doplnil, že na obory zakončené výučním listem se bude nadále přijímat podle prospěchu v posledních ročnících základní školy.

 

V případě speciálních tříd pro obor automontážní práce, které absolvují mladí lidé s nějakým studijním hendikepem, zavádí učiliště nově test zručnosti.

 

Jedním z důvodů je převis zájemců. Loni se do školy na celkových 260 míst hlásilo 650 uchazečů, protože děti a rodiče láká garance zaměstnání ve Škodě Auto. S obdobným poměrem počítá Pospíšil i letos.

 

Škola má nyní 975 studentů, z toho v denním studiu 861. Podle Pospíšila statistiky ukazují, že 73 procent absolventů každoročně ihned nastupuje do automobilky, dalších 26 procent pokračuje v navazujícím studiu a jen jedno procento odchází pracovat mimo Škodu.

 

Zajímavostí je, že v učilišti si nyní doplňují vzdělání i lidé, kteří mají vysokoškolský diplom. Souvisí to s vývojem elektrických automobilů: do jejich útrob totiž podle příslušné vyhlášky mohou sahat jen lidé s odborným elektrotechnickým vzděláním, a tak škola otevřela třídu pro dálkové studium oboru elektrikář.

 

Výraznou změnou oproti minulosti je, že učiliště Škody Auto přijímá výrazně vyšší počet děvčat „V denním studiu máme přes deset procent dívek, zatímco ještě před třemi lety to byla jen čtyři procenta,“ upřesnil Pospíšil.

 


 

obalka Ekonom 022014Jak probíhá výuka v učilišti Škody Auto?

Odpověď najdete v článku Učňák pro elitu aktuálním čísle týdeníku Ekonom. Přečíst si ho můžete i na iPadu a iPhonu, tabletu Samung a dalších zařízeních se systémem Android.

 

Související