Plyne to z čerstvých statistik Eurostatu (@EU_Eurostat) o cestovním ruchu. Do ciziny v roce 2011, z nějž jsou dostupná data, odjelo či odletelo 5,3 milionu Čechů. Podle Eurostatu v přepočtu na počet obyvatel do ciziny nejvíce cestují Lucemburčané a Belgičané.

 

 

 

V Německu se zatím pomalu začíná probouzet odpor vůči euru. Jak píše na svém twitterovském účtu Open Europe (@OpenEurope) Strana Alternative für Deutschland (AfD) má zatím podle průzkumů 3 % hlasů. Což není úplně málo, při vědomí toho, že k této hranici krok za krokem směřuje například i česká ODS...

 

 

 

Koho zajímá, jak na zásadní světové události reagují hlavy vlád, států či ministerstev zahraničí, nechť zavítá na twitterovský účet ‏ Twiplomacy (@Twiplomacy). Aktuálně si tak může přečíst třeba shrnutí reakcí na teroristický útok v Bostonu.

 

 

 

Ať hledám, jak hledám, i když nechybí například ani tweet ze Slovinska, Litvy, Malajsie, či polského ministra zahraničí Sikorského, českou reakci tam nevidím. Twitter českého premiéra Petra Nečase není k nalazení a Úřad vlády (@strakovka) radí, jak si spořit na důchod.

 

 

 

S nějakým Bostonem se neobtěžuje například ani oficiální twitterovský účet TOP 09, či ČSSD (@cssd). Ten nabízí jiné vzrůšo:

 

 

 

A bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Ondřej Houska (@OndrejHouska) položil českému europoslanci za ČSSD Richardu Falbrovi záludnou otázku – co by se mohlo v Evropském parlamentu pojmenovat po nedávno zesnulé Margaret Thatcherové? Dozvěděl se, že nic, maximálně tak toaleta. Odborář Falbr je zkrátka gentleman každým coulem a se svými britskými soudruhy drží basu i po letech.

 

 

Související