A protože útočník odpálil údajně amatérsky vyrobené výbušniny nejspíš pomocí mobilního telefonu, rozhodla se bostonská policie vyřadit z provozu celou místní síť.

 

Tedy alespoň oficiálně. Sloupkař deníku The New York Times Nick Bilton (@nickbilton) na Twitteru upozorňuje na vyjádření amerických operátorů, že žádný takový rozkaz nedostali a přestože byly sítě přetížené, bez přerušení údajně fungovaly dál. Kde je pravda? Je možné, že obrovský zájem o volání a přetížení mobilních sítí "zdola" znemožnilo útočníkovi odpálit další nastražené výbušniny? A co na to Jan Tleskač?

 

Explozi (tentokrát jen emotivní) vyvolala na Twitteru i premiéra nové mobilní nadstavby Facebook Home, která zastiňuje řadu prvků operačního systému Android, na jehož bázi funguje. "Facebook Home je zjevně facka do tváře Applu, ale pro Apple může být přijatelná. Je to totiž zároveň rána přes ústa společnosti Google," píše technologický autor technologického blogu CounterNotions Kontra (‏@counternotions).

 

 

 

 

Anil Dash (@anildash), spoluzakladatel služby ThinkUp, si na účet jiné novinky od Googlu dovolil napsat glosu, která potěší všechny milovníky černého humoru: "Google spustil funkci, která dá uživatelům vybrat, co se stane s jejich daty poté, co zemřou. Nejtěžší část vývoje bylo uživatelské testování."

 

 

Humorem hýří i zakladatel populárního agregátoru zpráv Digg Kevin Rose (‏@kevinrose), jehož baví strašit přátele, kteří nechtějí propásnout šanci a vydělat na probíhající bitcoinové krizi.

 

Vřelého přijetí od diváků se nakonec po řadě "prostorových" průšvihů v kinech dočkala 3D verze slavného Spielbergova thrilleru z 90. let - Jurského Parku. Kolik lidí tenhle spektákl přivedl k dospělosti ke zvukařině a počítačové animaci, to asi nespočítáme. Určitě ale mezi ně patří Veronica Belmont (‏@Veronica), která si na Twitteru zavzpomínala: "Nikdy nezapomenu na to, když jsem poprvé zaslechla řev T-Rexe. Zjištění, jak to udělali, bylo jedním z důvodů, proč jsem se dala na audio produkci." Po přečtení tohoto textu o výrobě zvuků pro Jurský Park dostává její komentář velmi pikantní nádech:

Související