A protože útočník odpálil údajně amatérsky vyrobené výbušniny nejspíš pomocí mobilního telefonu, rozhodla se bostonská policie vyřadit z provozu celou místní síť.
Tedy alespoň oficiálně. Sloupkař deníku The New York Times Nick Bilton (@nickbilton) na Twitteru upozorňuje na vyjádření amerických operátorů, že žádný takový rozkaz nedostali a přestože byly sítě přetížené, bez přerušení údajně fungovaly dál. Kde je pravda? Je možné, že obrovský zájem o volání a přetížení mobilních sítí "zdola" znemožnilo útočníkovi odpálit další nastražené výbušniny? A co na to Jan Tleskač?
Cellphone service shut down in the Boston to prevent any potential remote detonations of explosives. bigstory.ap.org/article/offici… /Via @ap
— Nick Bilton (@nickbilton) April 15, 2013
Explozi (tentokrát jen emotivní) vyvolala na Twitteru i premiéra nové mobilní nadstavby Facebook Home, která zastiňuje řadu prvků operačního systému Android, na jehož bázi funguje. "Facebook Home je zjevně facka do tváře Applu, ale pro Apple může být přijatelná. Je to totiž zároveň rána přes ústa společnosti Google," píše technologický autor technologického blogu CounterNotions Kontra (@counternotions).
"Facebook Home is obviously a slap in Apple’s face, but it may be acceptable to Apple because it’s also a punch in Google’s mouth."
— Kontra (@counternotions) April 14, 2013
Anil Dash (@anildash), spoluzakladatel služby ThinkUp, si na účet jiné novinky od Googlu dovolil napsat glosu, která potěší všechny milovníky černého humoru: "Google spustil funkci, která dá uživatelům vybrat, co se stane s jejich daty poté, co zemřou. Nejtěžší část vývoje bylo uživatelské testování."
Google launched a feature letting you choose what happens with your data after you die. Toughest part of building it was the user testing.
— Anil Dash (@anildash) April 12, 2013
Humorem hýří i zakladatel populárního agregátoru zpráv Digg Kevin Rose (@kevinrose), jehož baví strašit přátele, kteří nechtějí propásnout šanci a vydělat na probíhající bitcoinové krizi.
love freaking out my friends who own bitcoin... ha'! cc:@rsg twitter.com/kevinrose/stat…
— Kevin Rose (@kevinrose) April 14, 2013
Vřelého přijetí od diváků se nakonec po řadě "prostorových" průšvihů v kinech dočkala 3D verze slavného Spielbergova thrilleru z 90. let - Jurského Parku. Kolik lidí tenhle spektákl přivedl k dospělosti ke zvukařině a počítačové animaci, to asi nespočítáme. Určitě ale mezi ně patří Veronica Belmont (@Veronica), která si na Twitteru zavzpomínala: "Nikdy nezapomenu na to, když jsem poprvé zaslechla řev T-Rexe. Zjištění, jak to udělali, bylo jedním z důvodů, proč jsem se dala na audio produkci." Po přečtení tohoto textu o výrobě zvuků pro Jurský Park dostává její komentář velmi pikantní nádech:
I’ll never forget hearing the T-Rex roar for the first time. Learning how they made it was one of the reasons I got into audio production.
— Veronica Belmont (@Veronica) April 16, 2013