V trestním řízení, zahájeném kvůli lednovému zveřejnění výplatních pásek šéfky premiérova kabinetu Jany Nagyové, může jít o mnohem více než jen o neoprávněné nakládání s osobními údaji na výplatnicích. Zdroje týdeníku Ekonom hovoří o tom, že Úřad vlády, který trestní oznámení na neznámého pachatele podal, oznámil i další "kriminální" skutečnosti.

"Těch věcí je tam daleko více. Z pracovny Jany Nagyové zmizely třeba pracovní diáře, v nichž jsou zaznamenány i premiérovy schůzky. Údaje z těchto diářů byly zkopírovány a šířeny dál," tvrdí zdroj, který se o případ dlouhodobě zajímá.

Týdeník Ekonom žádal předsedu vlády, aby sdělil, co všechno v této věci nahlásil orgánům činným v trestním řízení a zda byly mezi údajně uniklými dokumenty i zmíněné diáře. Petr Nečas ale odpověděl jen obecně. "Podle mých informací je trestní oznámení opravdu širší než jen zveřejnění osobních údajů uvedených na výplatnici," reagoval na otázky a odmítl další komentář, aby nenarušil vyšetřování.

Obviněný Randák

Více ke "zcizeným" dokumentům neřekl ani šéf Úřadu vlády Lubomír Poul, který je pod trestním oznámením podepsán. "Nyní lze konstatovat jen to, že předmětem trestního oznámení je nejen neoprávněné nakládání s osobními údaji, ale i podezření ze zneužití interních informací v daleko širším rozsahu," reagoval místo Poula mluvčí vlády Michal Schuster.

Výplatnice Jany Nagyové, obsahující i statisícové odměny, se letos v lednu objevily v internetovém deníku Insider. Policie sdělila v říjnu obvinění Karlu Randákovi, exšéfovi civilní rozvědky a nyní členovi správní rady Nadačního fondu proti korupci. Právě Randák prý měl citlivá data novinářům nabízet. Ten to popírá, byť zveřejnění schvaluje. Uvedl, že policie ho zatím ještě nevyslechla.

 

FOTO: Co všechno jim ukradli? Vlivná šéfka Nečasova sekretariátu Jana Nagyová v rozhovoru se svým šéfem Petrem Nečasem (stojí zády).

Jiří Pšenička

Foto: Isifa

Související