Zhruba za půl roku začnou českobudějovičtí soudci rozplétat unikátní případ. Celkem 52 lidem hrozí trest za podvody při zakázkách na údržbu armádních budov. V pestré skupince se ocitli bývalí ministerští úředníci, jež podle obžaloby vypisovali zmanipulované soutěže, a podnikatelé, kteří je vyhrávali. Na třiceti předražených nákupech připravili stát o desítky milionů.

Ministerstvo obrany nyní tvrdí, že přišlo na způsob, jak podobným průšvihům zabránit. A jak zároveň citelně ušetřit na provozu svých kasáren, skladů nebo letišť. Podle zjištění týdeníku Ekonom se vedení resortu chystá najmout specializované firmy, aby by se jim o tyto objekty postaraly. "Dosud to probíhalo tak, že například pro kasárna se domlouvaly samostatně opravy, samostatně zimní úklid, letní úklid, nebo energie. Ročně jsme tak pro jeden areál uzavírali dvacet až třicet smluv. Nyní chceme, aby nastoupil jediný poskytovatel, který tohle všechno zařídí," vysvětlil generální sekretář ministerstva Jan Vylita. Díky tomu, že výrazně ubude počet smluv, bude také pro ministerské kontrolory snazší na ně dohlédnout.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.