Ve většině firem to vypadá asi následovně: Jeden nebo několik serverů, které jsou pravidelně zálohovány. Obvykle je zde také databázový server, který využívají nezbytné firemní aplikace, jako je účetní software, CRM software, zákaznické aplikace apod. V databázích se ukládají informace o situaci podniku, nákladech, tržbách atd., v CRM jsou firemní plány, databáze zákazníků a celá historie jednání s klientem.

Datové úložiště obsahuje složky, jež souvisejí s interními procesy ve firmě (dokumenty týkající se externího prostředí, vlastních klientů, partnerských společností, se kterými spolupracujeme, marketingových agentur apod.). Míra strukturalizace těchto složek odráží firemní kulturu, ale také velikost firmy. V malých firmách, kde často každý dělá všechno, je situace jiná než ve firmě střední či větší, kde existují zaměstnanci, kteří datové úložiště a s tím spojené procesy na plný úvazek spravují. V datových polích zde leží s větší či menší dávkou chaosu obrovské množství dat v různých formách. Ve větších společnostech existuje více interních informačních systémů, více dat a obvykle funguje jejich přísná centralizace, případně pokročilé replikační mechanismy, které s existencí lokálních exemplářů počítají.

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.