Právo obchodních společností včetně hospodářské soutěže

Vítěz: Kocián Šolc Balaštík - profil kanceláře ZDE.

"Dlouhodobá spolupráce s advokátní kanceláří Kocián Šolc Balaštík je obohacena o vzájemnou důvěru, znalost naší firmy i celé skupiny, včetně oboru podnikání a prostředí, ve kterém působíme. Oceňujeme důslednou orientaci na klienta, a to nikoli pouze proklamovanou."

Radim Babinec, ředitel pro právní služby OKD

Developerské a nemovitostní projekty

Vítěz: Salans - profil kanceláře ZDE.

"Salans mají nejenom velký smysl pro detail, ale také vědí, jak nejlépe v transakci prosadit zájmy klienta. Tým kanceláře je neuvěřitelně efektivní a profesionální, vedle toho má současně velice hluboké znalosti nemovitostního práva."

Omar Koleilat, generální ředitel Crestyl Management

Fúze a akvizice

Vítěz: Weil - profil kanceláře ZDE.

"Partnery kanceláře Karla Muzikáře, Petra Severu a Karla Dřevínka považuji za špičku mezi právníky, se kterými spolupracuji. Jsou to vynikající vyjednávači, vždy tvrdě a nekompromisně hájí zájmy společnosti ČEZ v často velmi složitých jednáních. Naše spolupráce se ukázala jako naprosto úspěšná."

Daniel Beneš, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ

Restrukturalizace a insolvence

Vítěz: Clifford Chance - profil kanceláře ZDE.

"Kancelář má výborně sladěný tým, který s klientem dokáže odhadnout aktuální situaci a dotáhnout restrukturalizaci do zdárného konce. Navíc se jedná o mezinárodní kancelář, která je nám svojí kulturou velice blízká. Důkazem naší velké spokojenosti je pokračování spolupráce."

Pavel Šaroch, výkonný ředitel KKCG

Řešení sporů a arbitráže

Vítěz: Weil - profil kanceláře ZDE.

"Partner kanceláře Karolína Horáková je vysoce profesionální a soustředěná na diskutovanou věc. Nevnáší do sporů emoce a jedná důstojně. Kancelář se vyznačuje tím, že je klientsky orientovaná a kdykoli k dispozici. Nezáleží na tom, jestli je pátek večer nebo víkend. Naše spolupráce je dlouhodobá a výsledky velice pozitivní."

Jakub Chytil, člen představenstva a ředitel pro právní záležitosti Telefónica ČR

Bankovnictví a finance

Vítěz: PRK Partners - profil kanceláře ZDE.

"S PRK jsme spolupracovali na emisi NWR. Na kanceláři zejména oceňujeme hluboké vědomosti o oblasti kapitálových trhů. Tato znalost je navíc dlouhodobě budována. Partner kanceláře Martin Aschenbrenner je ve svých závěrech konzistentní a jeho znalost kapitálových trhů výjimečná."

Petr Kováč, výkonný ředitel Patria Finance a člen představenstva Patria Corporate Finance

Telekomunikace a média

Vítěz: Baker & McKenzie - profil kanceláře ZDE.

"Za celou dobu spolupráce jsme si jako banka ověřili, že advokáti Jiří Čermák a Michal Matějka jsou velmi ceněnými odborníky na IT právo. Díky jejich přístupu se nám daří eliminovat veškerá právní rizika při realizaci projektu v hodnotě více než jedné miliardy."

Bronislav Neubauer, ředitel centrálních dodávek Raiffeisenbank

Duševní vlastnictví

Vítěz: Čermák a spol. - profil kanceláře ZDE.

"Jedná se o velmi erudovanou a zkušenou kancelář. Čermák a spol. je jak doma, tak i v zahraničí naším klíčovým partnerem. Spolupráce je bezchybná a profesionální, umožňuje rozvoj obchodních aktivit našeho podniku."

Jiří Boček, ředitel společnosti Budějovický Budvar

Právo informačních technologií

Vítěz: Rowan Legal - profil kanceláře ZDE.

"Kancelář jsme si vybrali před mnoha lety při jedné z nejsložitějších a nejkomplexnějších zakázek. Díky perfektním službám se spolupráce od té doby rozvíjela. Rowan Legal je pro nás špičková kancelář a jejich služeb často využíváme. Spolupráce s advokátem Josefem Donátem je vždy velice příjemná a rozhodně obohacující."

Lenka Kališová, ředitelka pro finanční záležitosti T-Systems

Sportovní právo

Vítěz: KŠD Šťovíček - profil kanceláře ZDE.

"KŠD Šťovíček považujeme za lídra mezi advokátními kancelářemi v oblasti sportovního práva. Jejich právníci poskytují efektivní podporu nejen nám, ale i dalším sportovním svazům a sdružením."

Radko Ječmínek, výkonný ředitel Autoklubu ČR

Pracovní právo

Vítěz: PRK Partners - profil kanceláře ZDE.

"Partner kanceláře Jaroslav Škubal má velice proaktivní a komplexní přístup k problémům. Dokáže velmi efektivně najít řešení, ale současně nesmírně rychle nabídnout i všechny myslitelné alternativy. PRK Partners umějí vynikajícím způsobem rozpoznat a chápat firemní kulturu a doslova myslet za nás."

Aneta Gergelová, ředitelka HR Novartis

Veřejné zakázky

Vítěz: Havel Holásek & Partners - profil kanceláře ZDE.

"Spolupracujeme již druhý rok a za tu dobu se mi nestalo, že by ve veřejné zakázce nastal problém. Nejvíce oceňuji jejich ochotu se do zakázky ponořit, jako by byla jejich vlastní, přinášení svého názoru, diskusi o postupu a možnostech a také přispívání cennými radami i zkušenostmi."

Iva Kele, ředitelka kanceláře generálního ředitele Českých drah

Trestní právo

Vítěz: Brož & Sokol & Novák - profil kanceláře ZDE.

"Tomáš Sokol je jedním z nejlepších trestních právníků v Česku. Během soudních jednání jsem měl možnost pozorovat jeho profesionalitu. Materiály připravené touto kanceláří dávají smysl a velice pomáhají soudci orientovat se v případu."

Petr Kellovský, podnikatel

Daňové právo

Vítěz: White & Case - profil kanceláře ZDE.

"White & Case jako jedna z prvních advokátních kanceláří v Praze pochopila, co je klíčové pro klienty z oblasti finančního sektoru - právní a daňové poradenství poskytnuté současně z jednoho místa sehraným týmem profesionálů. Na týmu partnera Aleše Zídka oceňuji zejména to, že se nedrží pouze zažitých právně-daňových schémat. Naopak se vždy snaží aktivně najít řešení šité na míru situaci při zachování přiměřené míry konzervativismu."

Jaroslav Sopuch, viceprezident Benson Oak Capital

Nejlepší domácí kancelář

Vítěz: PRK Partners

"Za výjimečného považuji takového právníka, který po vyslechnutí zadání ihned začne nahlas přemýšlet, jak věc vyřešit a nezačne snášet argumenty, proč to nejde. Takový právník je Martin Aschenbrenner. Zatímco někdy se u stanovisek setkáte s tlustým dokumentem, kde polovina je opakování zadání a druhá polovina disclaimer, od PRK obdržím stručnější dokument, který je ovšem celý k věci."

Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha

Nejlepší mezinárodní kancelář

Vítěz: Weil

"S advokátem Martinem Kramářem je vynikající pracovat. On i jeho kancelář s námi úzce spolupracují a respektují naše zadání, podmínky i přání. Vztahy jsou tak vynikající jak po osobní, tak i profesní stránce."

Čestmír Vlček, obchodní ředitel Povodí Odry

Související