Ranko Pecič (63)

Vzdělání
- Podnikatel srbské národnosti, narozen nedaleko Tuzly (dnes součást Bosny a Hercegoviny).
- Absolvoval střední stavební školu a posléze začal studovat architekturu v Bělehradě, školu ale nedokončil.

Kariéra
- V roce 1972 přijel do Prahy jako reprezentant jugoslávské firmy Progres Kongrap.
- V roce 1984 ve spolupráci s podnikem zahraničního obchodu Tuzex otevřel v Praze prodejnu italské oděvní firmy Benetton.
- Dnes má jeho rodinná firma Saga Trade v Praze v Pařížské ulici dvě značkové prodejny Hugo Boss (na základě franšízy, jeden je s dámskou a druhý s pánskou konfekcí).

Soukromí
- Za manželku má Češku, oženil se v roce 1974.
- Mají dvě dospělé dcery: starší Aleksandra Udženija je pražskou radní (za manžela má Chorvata), mladší Gabriela se nyní věnuje designu (jejím partnerem je generální ředitel Českých drah Petr Žaluda).
- Jeho největším koníčkem byl dříve tenis, nyní golf. Každým rokem pořádá v Karlových Varech v době filmového festivalu golfový turnaj Harmonie Golf Cup.

Sedí v kanceláři svého luxusního butiku v pražské Pařížské třídě, roztomilou češtinou chrlí příhody a živě při tom gestikuluje. Co chvíli propuká v upřímně znějící smích.

Ranko Pecič, majitel dvou značkových prodejen Hugo Boss v této nejluxusnější ulici Prahy, je znám především jako dlouholetý přítel českého prezidenta Václava Klause. Spolu slaví Silvestry, jejich rodiny se navštěvují. A ačkoli je tomuto Srbovi a rodákovi od Tuzly (dnes součást Bosny a Hercegoviny) připisován velký vliv na Klausovy názory zejména ohledně zemí bývalé Jugoslávie, v médiích se objevuje sporadicky.

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.