reklama
reklama

Joseph E. Stiglitz

profesor Kolumbijské univerzity
RSS

Články autora

5 minut čtení
Vzhledem k nízké míře úspor v zemi bude většina peněz na uhrazení vládního dluhu nevyhnutelně pocházet od zahraničních věřitelů. Za deset let...
5 minut čtení
Na obou březích Atlantiku se objevuje cosi zajímavého ve struktuře volebních výsledků: mladí lidé volí způsoby, jimiž jsou výrazně vzdáleni svým...
6 minut čtení
Pro mnoho rozvojových zemí existuje jediný recept, jak se vyhnout katastrofální finanční krizi. Důležité je, aby jednaly rychle.
6 minut čtení
Čínský přechod od růstu taženého exportem na model založený na službách a spotřebě domácností je mnohem kodrcavější, než někteří lidé očekávali.
4 minuty čtení
Loňský rok byl pro globální ekonomiku snadno zapamatovatelný. Nejenže její celkový výkon přinesl zklamání, ale nastaly i hluboké změny - k...
5 minut čtení
Základní požitky spojené s životem střední třídy jsou čím dál více mimo dosah stále vyššího procenta Američanů.
4 minuty čtení
Každá rozvinutá země má úpadkový zákon, ale neexistuje ekvivalentní rámec pro státní dlužníky.
5 minut čtení
Americký Federální rezervní systém má před sebou nejsnadnější rozhodnutí. Dnes totiž není vhodná doba přiškrcovat úvěry a zpomalovat ekonomiku.
5 minut čtení
Krize v Evropě je nejčerstvějším příkladem vysokých nákladů pro věřitele i dlužníky, jež vznikají v důsledku absence mezinárodního právního řádu.
4 minuty čtení
Měli bychom bohatým firmám dávat možnost využívat ujednání skrytých v obchodních dohodách k tomu, aby nám diktovaly, jak budeme žít?
5 minut čtení
Proč rozhodnutí bohatých evropských zemí připojit se do Asijské infrastrukturní investiční banky vyvolalo hněv amerických představitelů?
4 minuty čtení
Zvrat ve sporu: argentinské splátky úroků z dluhopisů vydaných podle britského zákona se řídí britským zákonem, nikoli americkými soudními...
reklama