Jak nyní sledujeme v případech Řecka a Portorika, může právní vakuum způsobené chybějící legislativou pro státní dlužníky vysát život z ekonomiky. V září učinila OSN velký krok k vyplnění tohoto vakua, když schválila soubor principů pro restrukturalizaci státních dluhů. Devět zásad formuje základy efektivního mezinárodního právního řádu.

Drtivá podpora těchto principů, kdy 136 členů OSN volilo pro a pouhých šest proti (v čele s USA), ukazuje rozsah globální shody na potřebě včas řešit dluhové krize. Další krok - mezinárodní smlouva, která založí globální bankrotový režim, který bude závazný pro všechny země - se ale může ukázat jako obtížnější.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.