Společnost Komptech se sídlem v rakouském Frohnleitenu je předním partnerem v oblasti mechanické a biologické recyklace odpadu a zpracování dřevní biomasy. Za účelem další optimalizace logistických procesů a zefektivnění dodávek náhradních dílů pro své zákazníky spolupracuje společnost Komptech od října 2024 se zkušeným poskytovatelem logistických služeb cargo-partner, společností, která je součástí skupiny NIPPON EXPRESS HOLDINGS, INC. Toto partnerství pomáhá společnosti Komptech zvyšovat již tak vysokou kvalitu služeb v oblasti logistiky náhradních dílů v Rakousku a zlepšovat dostupnost pro zákazníky v Evropě i ve světě.

Nové umístění: iLogistics Center Graz

Aby mohla společnost Komptech poskytovat zákazníkům po celém světě ještě rychlejší a efektivnější dodávky náhradních dílů, přesunula svou logistiku náhradních dílů do partnerského centra iLogistics Center Graz na kontejnerovém terminálu ve Štýrském Hradci. Z tohoto centrálního místa bude nyní společnost Komptech spolehlivě a rychle dodávat náhradní díly po celém světě. Nové pracoviště umožňuje pozdější časy vyzvednutí a prodloužení termínů objednávek. Nový sklad se nachází pouhých deset minut od letiště, má strategickou polohu s přímým přístupem na dálnici a železniční spojení pro přepravu FCL a LCL zásilek. Rozvoj železnice v Koralmu, která je součástí jižní trasy, dále posílí baltsko-jaderský koridor v Evropě. Časová úspora umožní společnosti Komptech nabídnout svým zákazníkům vyšší kvalitu služeb.

Komptech Partnership cargo partner
Mirko Blazevic, cargo-partner Director Overland, Günter Haidinger, cargo-partner, Branch Manager, Rene Gutschi, cargo-partner, Head of Contract Logistics, Gabriel Aufreiter, cargo-partner, Director Key Account Sales, Marianne Feyerer, Komptech, Project Manager, Erik Arndt, cargo-partner, Manager Logistics, Rene Glawogger, Komptech, Head of Parts Management, Manfred Harb, Komptech, Director Customer Services
Foto: Komptech/cargo-partner
Individuální koncepce skladování pro různé skupiny výrobků

Různorodý sortiment výrobků společnosti Komptech má různé požadavky na skladování - od malých dílů, jako jsou šrouby, až po válce o hmotnosti několika tun. Aby bylo možné tyto potřeby uspokojit, navrhla společnost cargo-partner specializované skladovací prostory vybavené vhodnými systémy pro každou skupinu výrobků. Patří sem regály pro těžké a dlouhé zboží a také regálové systémy s integrovanou váhou, která automaticky zjistí, které díly a kolik jich bylo vyjmuto. Pokud stav zásob klesne pod předem definovanou hmotnost, systém automaticky spustí doobjednání dílů.

Martin Schenzel, jednatel společnosti cargo-partner v Rakousku, vysvětluje: „S našimi skladovacími systémy na míru jsme výrazně zvýšili rychlost zpracování a posunuli efektivitu na novou úroveň. Od roku 2025 jsme také zavedli stálou zásobu dílů, čímž jsme eliminovali přerušení a dále zvýšili bezpečnost dodávek pro společnost Komptech.“

Manfred Harb, ředitel zákaznického servisu společnosti Komptech, zdůrazňuje: „Spolupráce s cargo-partner v iLogistics Center Graz nám umožňuje dodávat náhradní díly našim zákazníkům po celém světě ještě rychleji a efektivněji. Toto partnerství nám umožňuje pružně reagovat na potřeby zákazníků a zároveň zajistit nejvyšší úroveň kvality služeb.“

Komptech Partnership cargo partner
Komptech Partnership cargo partner
Foto: Komptech/cargo-partner

Dlouholeté zkušenosti s outsourcingem logistiky náhradních dílů

Společnost cargo-partner má rozsáhlé zkušenosti s řízením outsourcingu logistiky náhradních dílů a v této oblasti již podpořila několik zákazníků. V sérii společných plánovacích workshopů byly pečlivě definovány procesy a požadavky společnosti Komptech. Na základě těchto specifikací navrhla společnost cargo-partner uspořádání skladu a poskytla potřebné vybavení. Byly vytvořeny specializované projektové týmy, které společně komunikovaly, spolupracovaly a dohlížely na implementaci a přemístění skladu náhradních dílů. 

Komptech Partnership cargo partner
Komptech Partnership cargo partner
Foto: Komptech/cargo-partner

Transparentnost od skladu až po poslední míli

Vysoká úroveň služeb, krátké dodací lhůty a přesné časy odbavení byly pro společnost Komptech nejvyššími prioritami. Díky digitální platformě SPOT a bezproblémové integraci systému prostřednictvím několika rozhraní API má společnost Komptech neustálý plný přehled o tocích zboží. To umožňuje včasnou identifikaci dostupnosti zásob, potenciálních úzkých míst a činit rozhodnutí na základě aktuálních informací. Logistika poslední míle, včetně celosvětové přepravy balíků, je rovněž z velké části koordinována společností cargo-partner.

Kromě toho společnost cargo-partner zajišťuje dodávky do třídících center, což společnosti Komptech umožňuje konsolidovat zásilky a zajistit cílenou distribuci. Například týmy společnosti Komptech v USA mají přímý přístup k platformě SPOT, což jim umožňuje sledovat stav zásob v reálném čase a efektivně spravovat objednávky. cargo-partner také připravuje zásilky a konsoliduje je, například do kontejnerů pro námořní přepravu do USA. Veškeré dodávky a procesy objednávek lze sledovat prostřednictvím systému SPOT, kde si společnost Komptech může v případě potřeby vyžádat také nabídky na leteckou a námořní přepravu.

 „Díky úspěšné implementaci nových skladových procesů jsme do budoucna optimističtí a těšíme se na další posílení spolupráce se společností Komptech. Společně budeme pokračovat v optimalizaci našich logistických procesů,“ říká Martin Schenzel.

Související