1. Musk brzdí při převzetí Twitteru
Americký podnikatel a zakladatel automobilky Tesla Elon Musk chce po společnosti Twitter důkaz, že podíl falešných a robotických účtů na této síti je pod pěti procenty. Bez toho se zdráhá firmu převzít. Napsal to na svém twitterovém účtu, když odpovídal jinému uživateli. Musk za společnost Twitter v dubnu nabídl zhruba 44 miliard dolarů (přes bilion korun).
V pondělí si Musk vyměnil několik tweetů s šéfem Twitteru Paragem Agrawalem, který se snažil vysvětlit, jak jeho podnik bojuje proti falešným účtům. Agrawal také napsal, že odhady soustavně naznačovaly, že podíl takových účtů je do pěti procent z celku.
Musk ale na pondělní konferenci v Miami věnované technologiím podle zdrojů agentury Bloomberg odhadl, že z celkových zhruba 229 milionů twitterových účtů jich je falešných minimálně 20 procent. Skutečný podíl je podle Muska možná ještě mnohem vyšší. Musk také naznačil, že by za Twitter nejraději zaplatil méně než 44 miliard dolarů.
Když Musk učinil nabídku na převzetí, vycházela cena za jednu akcii Twitteru asi na 54,20 dolaru. V pondělí, když převzetí firmy zpochybnil, se cena firmy na burze snížila o více než osm procent a dostala se pod 38 dolarů.
Musk ve svém plánu předloženém investorům uvedl, že chce do roku 2028 zvýšit roční tržby Twitteru na 26,4 miliardy dolarů. Loni přitom tržby činily pět miliard dolarů.
Podíl reklamy na celkových tržbách se má pod Muskovým vedením snížit na 45 procent z 90 procent v roce 2020. V roce 2028 by tržby z reklamy měly činit 12 miliard dolarů. Dalších deset miliard USD by mělo přinést předplatné.
Chcete číst dál?
Ještě na vás čeká 70 % článku.
S předplatným získáte
- Web Ekonom.cz bez reklam
- Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
- Možnost ukládat si články na později