Když Jakub Holec zakládal před 12 lety firmu zaměřenou na dojednávání pronájmů komerčních prostor, jako jsou sklady, továrny, kanceláře nebo obchody, kamarádi i konkurenti se mu smáli. Finanční krize tehdy tvrdě dopadla na realitní trh, který u nás navíc ovládaly nadnárodní poradenské společnosti. Přesto se mezi nimi Holcova 108 Agency dokázala prosadit. Od začátku se zaměřuje především na průmyslové nemovitosti a právě o ně je teď během pandemie covidu obrovský zájem. V Praze a okolí stouply podle Holce za poslední půlrok nájmy až o pětinu a vyšší náklady firem se promítnou i do konečných cen zboží.

Před 14 lety jste po studiích na Fakultě stavební pražské ČVUT nastoupil do globální realitněporadenské firmy King Sturge, kde jste se začal věnovat průmyslovým nemovitostem. Proč jste si vybral ze všech segmentů realitního trhu zrovna sklady a továrny?

Byla to úplná náhoda. Během studií jsem poslední semestr strávil na stáži na univerzitě v Číně. Bylo tam mnoho studentů ze zahraničí, hlavně z Austrálie a Ameriky, a tak jsem se tam naučil výborně anglicky. Když jsem se pak vrátil z Číny, chtěl jsem si najít práci, kde bych angličtinu využil. V novinách jsem narazil na inzerát, že anglická realitní firma hledá v Česku nové zaměstnance. Když jsem tam přišel, řekli mi, že hledají někoho do průmyslového oddělení na poradenství a pronájmy hal. Do té doby jsem to nikdy nedělal, ale řekl jsem si, proč to nezkusit.

Po dvou letech v této firmě jste pak založil vlastní společnost 108 Agency. Jak k tomu došlo?

Do King Sturge jsem nastoupil v roce 2007, tehdy to pro mě bylo jako sen. Chodili jsme v oblecích, jedli jsme v lepších restauracích a v práci panovaly kamarádské vztahy. Dva roky poté ale přišla finanční krize a najednou půlku lidí z firmy vyhodili. V tu chvíli jsem procitl. Říkali mi, že jsme jako rodina, ale přece není možné půlku rodiny vyhodit.

Vy jste také dostal výpověď?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.