Od začátku vypuknutí pandemie koronaviru vyhlásila vláda či ministerstvo zdravotnictví celou řadu opatření, jejichž cílem bylo zamezit dalšímu šíření nemoci. Jenže ne vždy byla zaváděná opatření strategicky promyšlená a dobře připravená. Řada z nich se často měnila, až se lidé těžko orientovali v tom, co vlastně zrovna platí. Týdeník Ekonom ve spolupráci s advokátní kanceláří Eversheds Sutherland připravil přehled těch, která měla nejkratší životnost.

Zákaz závodního stravování

Na začátku března vláda ze dne na den svým usnesením zakázala zaměstnancům sníst si jídlo v zaměstnanecké závodní jídelně. Jídelny mohly jídla pouze prodávat a vydávat. "Jednalo se rozhodně o překvapivé opatření," říká partner Eversheds Sutherland Tomáš Procházka a dodává: "Podíváme-li se do velkých podniků, tak ve většině případů by zaměstnanci byli nuceni sníst si jídlo buďto přímo na svém pracovním místě, nebo vestoje na chodbách." Ve firmách, kde mají zaměstnanci k dispozici jen malou místnost pro občerstvení, by se tak v době oběda mohlo tísnit i několik desítek osob. To šlo proti smyslu mimořádných vládních opatření, kterým je zabránit shlukování lidí.

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.