Ani v krizi, jakou způsobila pandemie koronaviru, by se stát neměl přehnaně zadlužovat a pomáhat soukromým podnikům, říká podnikatel Kvido Štěpánek. Podpora pracovních míst, jako je kurzarbeit, již jiné firmy hojně využívají a po jejímž trvalém uzákonění dlouhodobě volají, je podle něj nesmysl. Pouze konzervuje zaměstnance, kteří by byli potřeba jinde, v neefektivních firmách. Byznys Štěpánkovy plastikářské společnosti Isolit-Bravo přitom stojí ze tří čtvrtin na dodávkách pro automobilový průmysl. Ten kvůli pandemii letos propadl o desítky procent a patří k nejzasaženějším odvětvím. Je jasné, že podnikání v něm v dalších letech nepůjde tak dobře jako dosud. Štěpánek to přesto nepovažuje za žádnou katastrofu, ale za přirozený vývoj. "Když nebude fungovat automobilový průmysl, najdeme si něco jiného," míní.

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.