V české energetice začíná zásadní proměna − elektrárny i teplárny se v příštích letech začnou ve velkém zbavovat uhlí. Rychleji to půjde v teplárnách, které by měly přibližně do deseti let přejít na zemní plyn. Ten je ale také fosilním zdrojem a stejně jako za uhlí se za něj platí poplatky kvůli znečištění životního prostředí, byť nižší. Poplatky se přitom budou celkově zvyšovat. Postupně by proto měl zemní plyn nahrazovat takzvaný zelený, který se získává z přírodních zdrojů. Česko ale zatím nemá připravený dostatek programů, přes které by mohlo financovat větší zelené projekty. Vyplynulo to z diskusního fóra pořádaného Institutem pro veřejnou diskusi ve spolupráci s týdeníkem Ekonom a Hospodářskými novinami.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.