Nejrozšířenějším typem 3D tiskárny jsou stolní zařízení, která v Česku proslavil zejména Josef Průša. "V současnosti ale nabírá 3D tisk nový směr − už to není jen záležitost výroby jednotlivých předmětů, ale existují i stroje, které jsou schopné vyrábět stovky až tisíce produktů za den," říká Ondřej Štefek, spoluzakladatel a provozní ředitel společnosti 3Dees Industries, jež dodává 3D tiskárny a materiál do nich. V budoucnosti se podle něj různé typy průmyslových firem spojí do spolků, které si budou díky propojeným 3D tiskárnám navzájem pomáhat s výrobou. Svoji volnou tiskovou kapacitu rovněž nabídnou e-shopům, na nichž si zákazníci budou moci sami navrhovat zboží.

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.