Máte vzhledem k pracovnímu vytížení čas na kulturu? Čtete knihy, chodíte do divadel, kin, galerií, jezdíte v Česku na kulturní a hudební festivaly a po památkách?

Kultura a byznys

Magdalena Souček
Magdalena Souček
vedoucí partnerka EY v České republice
I přes velké pracovní vytížení si čas na kulturu vždycky dokážu najít. Nejraději mám operu a balet, a to byl i jeden z důvodů, proč jsem se stala mecenáškou Národního divadla. Na hudební a kulturní festivaly nejezdím, ale líbí se mi moderní umění. Často navštěvuji galerie, kde současní umělci vystavují své malby nebo sochy.
Tomáš Jelínek
Tomáš Jelínek
výkonný ředitel Century21
Ano. Čtu v metru a občas i po večerech a na cestách, tj. asi 5 knížek za rok. Do divadla a na koncerty jsme chodili hodně, nyní je to slabší. S dětmi na hrady, to je standard.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Jsem hlavně velký konzument audioknih a podcastů, baví mě, že je mohu poslouchat při jízdě autem a sportu (běh, kolo...), což jsou aktivity, kterým se věnuji hodně. Kino, divadlo a památky občas.
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Snažil jsem se co nejvíc pohybovat po městech v době kdy byl čínský virus na vrcholu "popularity" . Prázdný města , v několika výrazně slevněných hotelech jako jediný host. Dokonce mě v jednom fakt velikém v Praze jako jediného na noc zamkli. U Hrocha , Tygra , Jelínků výborně uleželá Plzeň ! Prostě paráda ! To už , snad , nikdy nezažijeme.
Stanislav Petříček
Stanislav Petříček
zakladatel bistRAWveg, popularizátor zdravého životního stylu pro manažery, spolumajitel společnosti TP Consulting
Nejsem kulturní typ. Preferuji procházky v přírodě nebo alespoň 10 000 kroků za den "kdekoliv".
Jakub Brandalík
Jakub Brandalík
ředitel společností Lightway a Wirtuuu
Vzhledem k tomu, že 12 hodin denně pracuji na obnovení výroby a montáží našich křišťálových světlovodů Lightway, zbývá čas už jen na rodinu. Ale kupodivu v divadle a v kině už jsme s manželkou v červnu byli.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Když mohu, přečtu si nějakou dobrou severskou detektivku. Ale většinou věnuji tu trochu volného času, který mi zbude rodině, nebo sportovním aktivitám.
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Na kulturu je potřeba najít čas vždy. Bez ní by kvalita života nestála za nic.
Jan Lát
Jan Lát
finanční ředitel, BENEŠ a LÁT a.s.
Ano, čas na kulturu je potřeba, kulturní / hudební festivaly, památky, knihy.
Na kina a divadla už je času méně, ale koncertní vystoupení navštěvuji pravidelně.
Jiří Hlavatý
Jiří Hlavatý
generální ředitel a majitel textilní společnosti Juta
Řekl bych s nadsázkou, že teprve vaše otázka mi připomněla, že bych se měl trochu nad sebou zamyslet a starat se o svoji duši prostřednictvím kultury. Přiznávám, jsem závislý pouze na knihách a občas shlédnu filmy s válečnou tématikou. Neustálé výmluvy na nedostatek času při mém profesním nasazení a probdělých nocích, jak řídit a udržet firmu, mě okradla o úžasné prožitky prostřednictvím umění. Kultura a všechny formy umění jsou nesmírně důležité a obohacující pro každého jedince a přejí, aby se jí dařilo.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Knihy čtu, většinou odborné. Pokud mi zbude čas, tak volím životopisy historických osobností, převážně autobiografie. Památky navštěvuji v zahraničí. Vlastním úspěšnou chovatelskou stanici Korec Corso, takže mi spoustu volného času zabere účast na výstavách, nejen u nás, ale i v zahraničí.
Miroslav Jandečka
Miroslav Jandečka
řídící partner, poradenská společnost BDO
Prvé roky podnikání jsem kulturu, ale i sport šidil. To nejde dlouho, něco mi chybělo, narůstal určitý pocit nespokojenosti, hledání smyslu té tvrdé práce.
Jsem vášnivým posluchačem audioknih, rád jezdím a chodím nejen po Česku, ale i v zahraničí.
Knihy mi velmi pomáhají k uvědomění, co je opravdu důležité, stejně tak například nedávná návštěva kláštera v Kladrubech, rekonstruovaného Santinim, s hrobkou Vladislava I. Takové místo mne donutí k zamyšlení, dodá energii a sebevědomí smysluplnosti pro další práci.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Ano, mám. I tak bych toho chtěl vidět více a je škoda, že letos nevyšla řada akcí za hranicemi.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Četba je pro mě životní potřebou a útočištěm. Je to i prostředek, jak si udržet aktivní ty cizí jazyky, které nemám příležitost používat v běžné komunikaci. Ostatní umělecké formy sleduji převážně v recenzích a anotacích.
Související