Ačkoliv ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že penzijní reforma se do voleb na podzim 2021 už nestihne, neznamená to, že by se na jejím návrhu nepracovalo. Komise zřízená ministerstvem práce a sociálních věcí Jany Maláčové právě předložila základní teze změny důchodového systému. Ten by se měl v budoucnu rozdělit na dvě části: Vedle prvního, zásluhového pilíře by vznikl i takzvaný nultý pilíř, ze kterého by se vyplácela paušální složka důchodu. Ta by byla pro všechny stejná. Hlavní změna spočívá v tom, že tato složka by nebyla financována prostřednictvím sociálního pojištění. Lidé − zejména ti bohatí − by ji zaplatili na daních.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.