Základní situace světa, České republiky i nás samotných je podle mě ta, že nás v nějaké neznámé, ale dohlédnutelné budoucnosti čeká náročné období a že jsme na tuto dobu špatně psychicky připraveni. První část sdělení o podobě klimatické, politické či ekonomické krize se mezitím stala mediálním hlavním proudem. Má tu nevýhodu, že strach vede ke střídání apatie a hysterie a vcelku nabízí málo řešení. Člověk se darmo unaví a naučí se pocitu bezmocnosti. Strach je od ďábla, říkal středověký teolog Mistr Eckhart. A jsou-li veřejná média plná strachu, tak se začínám rozhlížet, zda se mnou někdo nemanipuluje, beru to tak, že šíření prostého strachu bez jiskry světla má nějaký cíl.

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.