České firmy se v příštím roce nebudou muset potýkat s hlubokou krizí, jako byla ta před deseti lety. Zpomalení je ale viditelné už teď. Výhoda je, že jsou na ně tuzemské podniky lépe připraveny, tvrdí šéf korporátního bankovnictví ČSOB Marek Loula.

V posledních měsících se množí pesimistické předpovědi ekonomického vývoje, v Česku hlavně v souvislosti s Německem, které se jen těsně vyhnulo recesi. Jak vážná je situace?

Nemyslím si, že přichází krize, ale zpomalení určitě. Situace v Německu se už u nás projevuje, nicméně ne ve všech sektorech. Rozhodně se to týká oblasti automobilového průmyslu, který už v druhé půlce letošního roku zpomaluje, a tato situace bude pokračovat. Je to samozřejmě různé, kontrakt od kontraktu, projekt od projektu, ale na výsledcích řady firem je už zpomalení vidět.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.